Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hornobělská 60 a BěláCup

20. 6. 2015

Přišel den, na který se celý rok těšíme – domácí závody na té naší Bělé. Jako tradičně dopoledne patří přípravě drah, osvětlení i stánku s občerstvením. Kolem druhé hodiny celou soutěž začínají mladší dívky. V této kategorii tentokrát nemáme zastoupení, jelikož Kikina i Miška se nacházejí ve slunné Itálii na soustředění tanečního kroužku, stejně jako kolegové Klárka a Tomík W. Hornobělští fanoušci tedy netrpělivě očekávají kategorii mladších chlapců. Za nás jako první startuje benjamínek Jindra. S překážkami se rval statečně, stejně jako kamarádi Domča, Pepa a bráška Ondra. Všichni si do cíle doběhli s časy nad pětatřicet sekund. Pátému nejmladšímu, Tomulovi P., bohužel štěstí nepřálo a odnesl si dva neplatné pokusy, byť cílem proběhl v 32 sekundě. O vyšší umístění si však zabojovali větší běžci – Matěj Kapr, který s časem 19,41s skončil na místě 7, Lukáš Plevka – 19,06s na místě pátém a konečně pak stříbrný Pavel Nágr (16,60s) a zlatý Filip Šípek (15,46s). Hned první kategorii jsme tedy odběhli víc než zdařile.

Třetí kategorií byly pochopitelně starší dívky, které u nás zastupovalo následující trio: Andrea, která si časem 16,82s vybojovala umístění 14., Jana, se svými 15,11 sekundami obsadila místo sedmé. A konečně nejstarší Viki, pro níž je letošní sezona tou poslední, vytřela celé Bělé zrak, když se časomíra zastavila na číslech 13,86. Znamenalo to nakonec bronzovou příčku, neboť přišli časy ještě neuvěřitelnější. Na naši Viktorku jsme však patřičně hrdí!

Poslední pokusy děvčat ale bohužel probíhaly za mrholení, které postupně přešlo v suverénní déšť, takže k všeobecnému zklamání musela být zrušena kategorie starších chlapců. Bezpečnost našich borců je přeci na prvním místě.

Počasí se naštěstí po krátké přestávce poměrně umoudřilo, takže nic nebránilo přehoupnout se do druhé fáze dnešního dne – soutěži v požárním útoku. Tam si vody užijeme stejně tolik, že těch „pár“ dešťových kapek navíc už nás nerozhází.

Mladšímu Béčku se tentokrát bohužel moc nezadařilo a oba pokusy byly neplatné.

To Áčko se drželo loňského scénáře. Opět s čerstvým titulem mistrů okresu i kraje se pokusilo dosáhnout na příčku nejvyšší, ale nakonec s časem 18,72s skončilo na místě třetím.

Starší pak, ač na delší dráze, dosáhli téměř totožného času – 18,71s. To jim nakonec stačilo na místo čtvrté.