Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Putovní pohár starosty SDH Úněšov

26. 3. 2016

V březnu je čas vyrazit na návštěvu ke kamarádům z tábora – do Úněšova. Přesněji řečeno, na start do nedalekých Hvožďan, odkud se polními cestami vydáme do rovněž blízké Číhané. Letos jsme dali dohromady po dvou družstvech starších, jenom mladších a jednom věkově poněkud různorodém, zdolávajícím dráhu mimo soutěž. Chybějící závodníky nahradily všechny tři chůvičky a spolu s nejmladšími – Matýskem Walterem a Verunkou Červenou, utvořily čtvrtou pětičlennou hlídku. Některé disciplíny, zejména štafetu dvojic, plnily svědomitě - jak se patří, při jiných raději jen povzbuzovaly své svěřence.

Mladším se dařilo, přední příčky si uzmuly hned v několika disciplínách – třetí místo za překážkový běh s minimaxem a stavění ohniště, druhé pak v útoku do vrchu a také v celkovém čase běhu. Ve štafetě byli bramboroví. Bez trestných vyvázli i z topografie, lana a prostředků požární ochrany. V konečném součtu to znamenalo třetí místo.

Starší Áčko se krásně popasovalo s uzlovou štafetou, útokem do vrchu a první pomocí, kde obsadilo druhá místa. Trestné body ze střelby, kuželek nebo čas překážkového běhu ale měly za následek, že skončilo až na místě 3.

Béčku se nejlépe vyvedl překážkový běh, třetí nejlepší v kategorii. Největším kamenem úrazu pro něj byly kuželky, což se dá pochopit – a topografie, kterou by ale naši závodníci rozhodně měli ovládat, takže zřejmě nastal čas znovu usednout na papír se značkami. Celkový výsledek družstva nakonec znamenal 14. místo.

V cíli jsme samozřejmě neopomněli navštívit stánek s občerstvením, k našemu zklamání však letos chyběl ten s točenou zmrzlinou.