Jdi na obsah Jdi na menu
 


junior cup 2015

Globus Cup Junior

3. 5. 2015

A je tu neděle a Globus Cup Junior, první letošní závody v královské disciplíně, požárním útoku. Dnes tedy vyrážíme do Plzně v plné sestavě, se dvěma družstvy mladších a jedním starších. Přibyl nám i nový člen, Matěj Kapr z Nekmíře, brácha naší staré známé Sáry. Při trénincích nám v týdnu moc nepřálo počasí, snad se to neprojeví na našich výsledcích. Tradičně se začíná kategorií starších a naše družstvo nastupuje k základně se startovním číslem dvě. Rozdělení pozic je následující: Košík má ve své moci Honza, při nalévání mu u savců sekunduje Klárka. Druhý savec a hlavně mašinu má na starost David. O béčka se postará Michal, o troják Jana. Sestříknutí terčů pak je na Viki a Jirkovi. Pokus je odstartován a „zadku“ se daří. Trošku nám to zahaprovalo na trojáku, ale Jana byla správně pohotová. Čas 29,96s však nepatří k těm, s kterými by se náš tým spokojil.

V druhém pokuse, kde na proudu Jirku vystřídala Andrejka, se - jak už to tak bývá, zadařilo „předku“, ale voda nebyla dost rychlá. Čas 24,32s tak sice byl zlepšením, do první pětice nás však dozajista nezařadí. Trénink v nepříliš dobrých meteorologických podmínkách se tak nejspíš přeci jen projevil.

Po přestavění drah jsme si ještě chvíli počkali, neboť obě naše družstva mladších startovala až s čísly nad dvacet. Mohli jsme se tak alespoň pokochat přeletem armádního dopravního letadla v doprovodu dvou gripenů, které se nad Košutkou objevily v rámci plzeňských Slavností svobody. Vidět takto veliké letadlo tak proklatě nízko, to se jen tak nepoštěstí.

Útok naši menších (Domča, Jindra, Miška, Tom W., Ondra) byl dokončen v čase 36,5s. U tohoto týmu nejde ani tak o výsledek, na velké výkony má ještě čas, ale hlavně o to, aby si to naše hasičata řádně užila. Což se, dle výrazů ve tvářích, snad podařilo.

Zato od Áčka (Lukáš, který dnes košík dává i se zraněnou rukou, Matěj, Kiki, Pavel a Tom. P.) se přeci jen očekává jinačí podívaná, tak uvidíme, jak se s tím poperou. Rozběhnuto bylo dobře. Voda se však do terčů opřela až kolem dvacáté vteřiny a konečný čas tak byl 26,27s. Určitě se ale předvedeme v druhém pokusu. Na ten si však ještě chvíli počkáme. Dlouhou chvíli nám však tentokrát zpestřuje malý vrtulník přistávající vedle závodní dráhy. Důvod jeho příletu nebyl zcela jasný.

Při přípravě základny našeho „Béčka“ pak zase kolem dráhy poletovaly modely letadel. Jindra, Domča a Ondra jim samozřejmě věnovali veškerou pozornost. Po odstartování se sice plně soustředili na samotný útok, bohužel nakonec došlo k výsledku NP.

A pak je tu druhý pokus Áčka. Pevně věříme ve zlepšení. A skutečně jsme se ho dočkali. Čas 20,16 sice není úplně špičkovým, avšak pro dnešní den, kdy se všechna družstva ještě oklepávají ze „zimního spánku“ nám přináší rovnou 1. místo.

Z vyhlášení si tak nakonec odnášíme diplomy za místo osmé (starší), dvacáté třetí (mladší „B“) a samozřejmě pohár pro vítěze. Sezona požárních útoků tak pro nás začala poměrně příjemně. I když, slovy chůviček „Tak byl to dneska den hasičskej, nebo leteckej?“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář