Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál VF 2015

Memoriál Vendulky Fránové

2. 5. 2015

Začátek května se nese ve znamení závodů v Plzni-Košutce. V sobotu proto vyrážíme na Memoriál Vendulky Fránové, soutěž dorostu ve výstupu na věž a běhu na 100 metrů s překážkami, konanou přímo v areálu zdejší požární stanice, a to s těmito závodníky: Jan Nový (mladší dorostenci), Jana Třeštíková (mladší dorostenky), Viki Jíchová (střední dorostenky) a Vojta Lavička (starší dorostenci). Krom této čtveřice se na trati představí i odrostlí původem hornobělští hasiči – Verča Pešíková a Denisa Joudalová v barvách SDH Úněšov a Dominik Kalous za SDH Žebnice.

Jako první byl na řadě výstup na věž. Toho se za nás účastnili Honza, Jana a Viki – všichni tedy absolvovali jen zdolání již zavěšeného žebříku do prvního patra. Celková účast na této disciplíně není největší, na druhou stranu to znamená vyšší naděje na vítězství.

Pro Honzu byl výstup na věž novinkou, zatímco holky už jej absolvovali vloni. Projeví se to na výsledcích? Nejlepší z celého tria byla, stejně jako loni, Viky – s časem 11,78s. V kategorii středních dorostenek vybojovala bramborovou medaili. To Janina (13,54s) a Honza (12, 45s) ve svých kategoriích oba obsadili stupínky stříbrné.

Věže jsou rychle za námi a nastává čas na „hlavní“ disciplínu dnešního dne – stovky. Ty jsme si letos „natrénovali“ už v Jablonci. Začínají mladší dorostenky, za nás tedy Jana. Dráhu zdolává v čase 22,98s. Oproti loňskému roku je to zlepšení téměř přesně o sekundu. Další na řadě je Viky, která cílem probíhá v čase 21,69s. V druhých pokusech nedošlo k zlepšení, proto si Jana odnáší stejně jako loni 5. místo v kategorii mladších dorostenek, a Viky končí na místě šestém mezi dorostenkami středními.

Krátká pauza, než se přestaví překážka, z břevna na bariéru a závody mohou pokračovat. Honzovi neselhal ani troják, ani kotník jako v Jablonci a pokus tak dokončil ve slušném čase 23,31s. Na svého jmenovce, Honzu Švába z Dobřan a jeho čas 20,97, však zatím nestačil v pokuse prvním ani druhém. Ze stovek si tak odnáší 2. místo.

Posledním běžcem v červeno-černém je Vojta Lavička, který už patří mezi starší dorostence. Zde je konkurence opravdu veliká a úroveň vysoká, takže ač byl Vojtův čas prvního pokusu 20,59s nejlepším z těch hornobělských, skončil až na 18. místě.

Z Memoriálu Vendulky Fránové si tak odvážíme tři medaile za druhá místa i odměny za místo čtvrté a páté a dobrou náladu. Vždyť pro kolektiv, který se dorosteneckým disciplínám věnuje jen sporadicky, je to důvod k radosti.

 

 

Kategorie

Věž

100 m

Jan Nový

mladší DORci

12,45s (2.)

23,31s (2.)

Jana Třeštíková

mladší DORky

11,78s (4.)

22,98s (5.)

Viktorie Jíchová

střední DORky

13,54s (2.)

21,69s (6.)

Vojtěch Lavička

starší DORci

-

20,69s (18.)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář