Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mrtník 2014

O erb SDH Mrtník

22. 6. 2014

Druhý den červnového hasičského mini víkendu je tu. Ze Bělé se přesouváme do Mrtínka a vezeme sebou i vlajku, buben (výbava ještě z kraje) a nafukovacího tygra a žraloka, kteří jsou našimi maskoty teprve od včerejška, už však nesou krásná jména Zbyšek a Franta. Mrtnické zápolení už pár let patří mezi závody, kde dáváme průchod své rozjařenosti. Snad tím potlačujeme mírnou únavu z večerního večera. Kdo ví. První pokus mrtnické inovace štafety 40x60m naše mladší „Áčko“ pojalo ještě v rámci normálu. Lukáš v polovině trati vypije kelímek vody a běží předat proudnici Kikině, která zdolává volný úsek. Duo Jirka-Mates se popasují s džberovkou a pyramidou z plechovek a vše dokončuje Filip na hadicích. Čas 61, 59s Áčko řadí rovnou na první místo. Další na řadě je „Céčko“ a to už začíná projevovat svou kreativitu. K proudnici si přibírají druhý „štafetový kolík“ – žraloka Frantu. První úsek – pití – zdolává Domča. Žraločí kamarád v jeho rukou je pomalu tak velký jako on sám. Své ségře Mišce však Domča předává pouze proudnici. Štafeta tak pokračuje bez Franty. Miška na konci volného úseku předává štafetu výškově značně nesourodé dvojici Mates-Jindra,. Starší z dvojice část trati běží v podřepu, aby s menším hezky držel krok. Jindra se pak musí rychle strefit do všech plechovek a na řadu už přichází jeho starší bráška, Ondra, který má na starost hadičky. Čas štafety je 147, 16s, s čím se však můžeme rozhodně pyšnit je zatím pro diváky nejzajímavější podání této disciplíny.

Mezitím už o kousek dál probíhají požární útoky v kategorii starších a naše družstvo přichází na řadu tak akorát včas, abychom svou pozornost mohli plně věnovat jen jim. Samozřejmě skandujeme a vlajka vlaje stejně jako vloni o sto šest.

Sestava týmu je stejná jako včera. První pokus však končí jako neplatný, kvůli upadlému košíku.

Přesouváme se zpět k štafetám, na trať vyráží „Béčko“ – a ním i tygr Zbyšek. Začíná Gabča, která rychle vyprazdňuje obsah kelímku a pádí předat proudnici i Zbyška Tomovi Walterů. Ten s ním probíhá volný úsek a proudnici svěřuje Vanese, Zbyška Pavlovi. Na hadicích finišuje Tomula Plevka, avšak bez Zbyška. Čas pokusu 86,78s.

V druhém pokuse si nafukovacího člena týmu bere na pomoc i Áčko, navíc si i vyměňuje pozice. Filip pije na ex, Lukáš běží volný úsek, džberovka je v rukou Matese s Kikčou, Jirka spojuje hadice – ale trochu jiné, než je zvykem. Na dráze na něho čekají dvě béčka na pořární útoky. Diváky to zřejmě překvapuje, ale Jirka je připraven – proudnice je doplněna o nástavec. I troják je natočen správnou koncovkou, všechno klape. Však také jsme na takové specialitky mistry. Čas tohoto „srandapokusu“ je 75,03s. I přes nástrahy, které jsme si na trať sami kladli, se jedná o druhý nejlepší výsledek druhých pokusů.

Céčko si polepšuje na 122,66s, zatímco výsledek Béčka je o deset sekund vyšší, než ten původní.

A je tu opět čas starších, druhý pokus požárního útoku, tentokrát dozajista zdařilého. A skutečně si polepšujeme – čas 17, 85s dnes rozhodně patří do nejlepší pětice.

Na útoky poté nestupují i mladší. Nejprve Céčko, naši caparti + Mates. Protože jsme měli menší výpomoc trenéra Hota na béčkách, je pokus neplatný. Ale terče jsme sestříknuli a o to nám v tomhle týmu jde především.

Béčko se oproti včerejšku zlepšuje na 27,76s, u Áčka je tomu spíše naopak.

Mezitím na štafetu nastupuje družstvo starších. První pokus je proveden zcela klasicky, Honza s Davidem pijí, Andrejka s Viky běží, Klárka pumpuje, Jana sestřikuje a Verča spojuje hadice. Výsledek je 62, 69s. Opět jsme v první pětici…

V druhý pokus Céčko dopadl podobně jako první, ale čas byl o kousek lepší. I to byl důvod k radosti. Béčko už svůj čas první čas nepřekonalo.

A je naše poslední dnešní štafeta, proto je třeba ji pojmout s veškerou parádou, když už jsme to dnes tak pěkně načali. Bramborová pozice se nám nejspíš opět nevyhne, ale proč se trochu nepobavit. Navíc, starší se přeci musejí v legráckách vyrovnat mladším. A tak na trati opět vidíme Zbyška, který tentokrát doslova vlaje za běžícími závodníky. Nejvíc parády nadělal Honza na hadičkách, Zbyška totiž po dobu držel v zubech. Ruce měl plné. Šlo tak o první štafetu, ve které jeden z našich maskotů proběhl i cílem.

Jako poslední z našich řad vybíhá mladší Áčko. Polepšuje si na 19,59, což je nejlepší dnešní čas v kategorii.

Z Mrtníka si tak nakonec odvážíme 19. místo pro mladší „C“, 9. pro „B“ a Áčko se stává vítězem. Ano, zvítězit lze i s kupou legrace. A co naši starší? Drželi se zajetých kolejí. Čtvrté místo je neminulo. Už ho začínáme pojímat tak nějak za své…

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář