Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevřeň-11

A jsou tady opět dětmi oblíbené noční závody v Nevřeni. Letos teda halda družstev, to ne, že ne. Vyjeli jsme s 18 dětmi. Nakonec šel Honza i za starší a mladší béčko soutěžilo mimo soutěž. Nejdřív vyšlo na trať mladší áčko (Honza, Klárka, Mates, David a Filip V.). Disciplíny braňáku zvládli na výbornou, když prošli bez trestných prostředky PO, lanovou lávkou, zdravovědou, topografií a i uzly jsme všichni zvládli. Ohně jsme také všechny poznali. Granáty jsme do vyznačeného prostoru trefili dva a bylo to 11.místo v disciplíně. Hadice jsme dokázali smotat pod 1 minutu a stopky se zastavili na čase 59,00 a to bylo 6.místo mezi 38 kolektivy. Dvě disciplíny se nám ale tolik nepovedli. Džberovkou jsme sestříkli plechovky až za 28,06 (18.místo), alespoň o tři vteřinky líp by to šlo určitě, ne-li ještě líp. Prokletím se nám staly kuželky. Jediná schozená. To nás nakonec šouplo na celkové 8.místo, kterým jsme načaly nový ročník poháru rady mládeže. Caparti v béčku šli tento závod poprvé všichni (Kikina, Gabča, Filip K. a Tomáš). Uzel zvládla jediná Kikina, zdravovědu jsme zvládli v pořádku. Ohně jsme poznali možná i jenom náhodou a kuželky, ty zůstaly stát i po našich supr hodech. Byly nejspíše přišroubované. Za čas 110 sekund jsme byli v motání 21. a na džberovce za 39,33 jsme obsadili 32.místo. Gabča měla trošku problémy s postavením plechovek a Kikina k sebrání proudnice přidala elegantní pád. Celkové 29.místo na našich prvních závodech mezi strašidly. Se strašidlem u lanové lávky jsme si podali ruce, moc se nám ale k němu přecházet nechtělo.

U starších nás zradilo vše co mohlo. To, co se nám povedlo při braňáku ve Štichovicích nám nyní prostě vůbec nevyšlo. Špatně uvázaná ruka, špatně určený azimut, jeden neuvázaný uzel nás stála místa alespoň v první pětce. Kuželky nám také jako mladším zůstaly stát, spadlo pouhých 6 pet lahví. Naopak se nám povedl hod granátem, když jsme se trefili pouze dvakrát, i to stačilo k 5.místu. Džberovku jsme zvládli za 18,37 a bylo to také 5.místo. Všem jsme ale vyfoukly rybník v motání hadic. Za čas 1:48,00 jsme tuto soutěž o 11 vteřin vyhráli. V tomto (ne)šťastném družstvu soutěžil Dominik, Denda, Verča, Renatka a Vojta a obsadilo až 13.místo. Druhému družstvu se něco povedlo lépe, něco hůře. Za béčko absolvovali noční trasu posvícenou světýlkama Dan, Mondula, Viktorka, Vašek a Honza. Pokazili jsme jeden uzel, ale zvládli jsme zdravovědu, azimut opět špatně k tomu i jedna topografická značka. Granát byl nad naše síly. Ve džberovce jsme byli třeba o pět vteřin za "áčkem" ale hned o 15 míst za nimi. Za čas 2:53,00 při motání hadic to bylo 18.místo. A na posledních kuželkách jsme shodily o dvě kuželky více než naši kamarádi ze Bělé. Celkově ale se 135 body na 18.místě.

Celkově se nám závody v Nevřeni moc nepovedly, uvidíme jak se nám bude dařit při střelbě v Ledcích a na jaře při disciplínách na čas. Po úspěchu na plamenu bylo očekávání vysoké, ale chyby, které jsme udělaly dnes se neodpouští. Lepší teď než na plamenu.Oproti loňsku se to nějak otočilo.