Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevren_2013

 Nevřeňské bloudění

            A začíná nám XII. ročník poháru odborné rady mládeže. Naposledy jsou první závody poháru v Nevřeni, od příštího roku přibyde závod v Žichlicích, který se bude konat v říjnu a právě on bude prvním závodem příštího ročníku. První závody a hned noční mezi pohádkovými bytostmi a strašidly. Druhého listopadu 2013 tedy razíme v počtu 12 – jedno družstvo mladších, jedno družstvo starších plus Tomáš Plevka, který vyráží na prohlídku společně s družstvem mladších a Michalem Třeštíkem, který nakonec vyráží vypomoci družstvu Nevřeň „C“.

            Mladší tedy vyrazili v šestici Matyáš Koza, Kristýna Červená, Lukáš Plevka, Pavel Nágr, Tomáš Walter a Tomáš Plevka jako pozorovatel. Postupem času musíme být rádi za mužské závody v Tatiné, kde jsme potkali rodiče Pavla a Tomáše a kluci s námi začali zápolit v hasičských bojích o nejlepší místa na našem okresu. I přesto, že máme velmi mladý mančaft, výsledky nebyly nijak špatné. Na naše poměry:). Mladíkům povedly disciplíny na čas, velmi dobře se chopili džberovky a u motání hadic se ukázali v dobrém světle. Pouze ve dvou disciplínách měli v kolonce trestných bodů napsáno číslo 0. A i přes trestné na dalších disciplínách nebyla jednotlivá umístění špatná, protože i ostatní kazili. Největší problém byly tři nepoznané ohně a dvě špatně určené topografické značky. Shodili jsme pouze dvě kuželky z 45 a jak bylo psáno, že i ostatní kazili, tak zde ostatní shazovali ještě méně, spíše vůbec. Poté, co jsme všichni viděli, že jsou trestné všude, kam oko dohlédne, nevypadal výsledek valně. Konečné 10. místo všem dělá radost. Po prvním místě na plamenu zhoršení, ale změnila se nám sestava a disciplíny se nám změnily. A pomohlo nám i zakolísání jiných družstev. Můžeme se zamyslet i nad kdyby: „Kdyby byla u ohňů nula – bylo by šesté místo a kdyby byla nula i u topografie – bylo by druhé místo.“ A bylo by veseleji :)

            Starší šli do světlíčky osvětlené cesty lesem ve složení Veronika a Klárka Pešíkojc, Andrejka Kalousová, Jana Třeštíková a Honza Nový. Mladší měli mezi sebou jednu dívku, starší naopak jediného chlapce. Asi zavedeme soutěž, kdo má větší harém. Starší na své kartě oproti mladším našli více nul: lanová lávka, poznávání ohňů, topografie, uzlování. Ale přišly kruté trestné body u prostředků PO a u zdravovědy, které znamenaly posun výsledkovou listinou směrem dolů. Pomohlo nám rychlé motání hadic, kde starší motají postupně jako ve štafetě, i 14 shozených kuželek pomocí hadice. Ale všem se zdálo, že kuželky před hadicí uhýbají. Výsledkem bylo 7. místo. I u starších se můžeme zamyslet nad pár kdyby: „Nula u prostředků PO – páté místo + nula u zdravovědy – druhé místo.“ A i zde by bylo bývávalo veseleji.

 

 

disciplíny

mladší

starší

džberovka

24,15 (5.místo)

20,94 (14.)

prostředky PO

0 (1.)

2 (21.)

zdravověda

5 (6.)

5 (18.)

lanová lávka

0 (1.)

0 (1.)

poznávání ohňů

6 (24.)

0 (1.)

topografie

2 (12.)

0 (1.)

uzlování

2 (3.)

0 (1.)

hod granátem

2 (10.)

4 (3.)

motání hadic

1:39,12 (9.)

2:06,50 (4.)

kuželky

43 (9.)

31 (5.)

celkem

72 bodů = 10. místo

70 bodů = 7. místo

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář