Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obora 2015

Zimní závod požárnické všestrannosti Obora

14. 2. 2015

Čeká nás první soutěž letošního kalendářního roku, závod požárnické všestrannosti v Oboře, kterého se účastníme po dlouhé odmlce, jelikož se v minulých letech konal v tentýž den jako náš turistický pochod Hornobělská 30. Letos tomu tak není a proto nastává velký den pro naše nové, krásné Ducato. To už si za krátkou dobu na Bělé stihlo vysloužit dvě jména – podle vedoucích je to jedině „Kuckáto“, děti trvají na „Buldokovi“, kvůli výraznému čumáku našeho autíčka. Tak či tak, všichni se do něho nenaskládáme, takže vyrážíme směr Obora v doprovodu dalších dvou vozidel. Po příjezdu na náves znejistíme – doprava, doleva nebo rovně? Správná cesta vedla kolem hospody, kterou Lukáš Plevka zarytě nazýval „pivovárem“.

Na dnešní závody jsme dorazili mezi posledními, s dvěma družstvy starších a mladším jednotlivcem Pepíkem Vrchlavským. Ano, jsme pravděpodobně první sbor, který vysílá na branný závod jednočlennou hlídku. Jsme totiž oslabeni o sourozence Kilianovi a Šebkovi, Kikču Červenou, Tomáše Walterů i Plevků i Pavla Nágra.

Na trať tedy vyráží tým starších „A“ ve složení Janina Třeštíková, Viki Jíchová, Andrejka Kalousová, Klárka Pešíková a Honza Nový, zatímco v „B“ trio David Jícha, Jirka Kupka a Michal Třeštík doplnili mazáci od mladších Filip Šípek a Lukáš Plevka. Spolu s tímto družstvem jsme na trať vyslali i Pepíka, který ji absolvoval mimo soutěž.

Cestou si nejméně polovina hasičat vyráchala nohavice v bahně a potoce, ten nejmenší to vzal prý rovnou po hlavě. Poslední disciplína - řezání a štípání dřeva, nám ukázala, že Klárce sekyrka do ruky nepatří. Honzovi zase do ruky zřejmě nepatří kladívko, protože jen on - navíc jako jediný kluk v týmu, nezatloukl hřebík při jednom z předcházejících úkolů. Všechna tři družstva, tedy i Pepík, se však s braňákem zdárně popasovala a nikdo se nezranil.

Áčku obsadilo 7. místo, béčko bylo 11. Pepík v „kategorii“ mimo soutěž skončil na krásném druhém místě.

Poté už se závodníci rozběhli k stánku s občerstvením a spořádali zasloužené vuřty. Záhy celá bělská banda obsadila nevelký kolotoč, kde strávila zbytek času v Oboře. Vedoucím se točila hlava už jen z pohledu na počínání svých svěřenců…

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář