Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše děvčata, ať v barvách Úněšova, se již dvakrát dostala na mistrovství republiky dorostu. A to v letech 2009 a 2010. V roce 2010 na mistrovství republiky dosáhly vynikajícího úspěchu, když se díky velmi povedenému požárnímu útoku, v kterém se staly mistryněmi republiky, skončily celkově na čtvrtém místě. V obou letech se jim povedlo postoupit z krajského kola, v prvním roce to bylo o něco těsnější, kdy porazily Strážov, v dalším roce, už s většími zkušenostmi z prvního mistrovství republiky v Třebíči se v prostředí krásného areálu v Plzni-Skvrňany staly jasnými vládci mezi děvčaty z Plzeňského kraje. Proto se i v dalším roce dostaly na republiky, do nového místa, Litomyšle.
 
 
Děvčatům se povedlo to, o čem snily. Tedy snily asi o vyšším stupínku, ale i tak je to pro děvčata
prozatím největší úspěch v jejich kariéře. Protože družstvo složené z Nikoly Kalousové, Veroniky Randové, Michaly Joudalové, Věrky Šuchmanové, Moniky Hlavinkové, Karolíny Genntnerové, Kristýny Kašparové a Adély Vébrové přivezlo titul vicemistryň republiky v kategorii dorostenky.
Máme se nač těšit v příštím roce, nebo se máme těšit na kategorii ženy??
 
V roce 2010 se děvčata rozhodla reprezentovat i Horní Bělou. V rámci postupových soutěží nejdříve vyhráli okrskovou soutěž v Bučí, kde předčily děvčata z Mrtníka a Bučí. Postoupily tedy do okresního kola, které se konalo na jim známém místě v Plzni na Skvrňanech. Děvčatům se podařilo vyhrát všechny tři disciplíny a po zásluze postoupily na krajské kolo. Krajské kolo se konalo v období, kdy byla většina děvčat na letním táboře, který náš sbor spolupořádá. Závody se jim tolik nevyvedly, ale kdoví jak by to dopadlo, povést se dobře rozběhnutý první pokus na štafetě, kde jsme velmi dobře proháněly budoucí mistryně republiky z Chválenic. V roce 2011 se naše děvčata dostala již na bednu, kdy skončili na třetím místě a zle potrápily družstva na vyšších příčkách, v roce 2012 se prokousaly ještě o jeden stupínek výše, na stříbrnou pozici v krajském kole požárního sportu, dostanou se děvčata v roce 2013 na metu nejvyšší??
 
Děvčata se účastní i dalších soutěží, z kterých si přiváží krásné poháry a nenechávají se jen tak někým předběhnout.

2011

Bažantnice 2.místo