Jdi na obsah Jdi na menu
 


podzim_Kozlany

 Podzimní kolo hry plamen – Kožlany

            12. 10. 2013 se rozjíždí 41. ročník hry Plamen. V letošním roce se podzimní kolo (závod požárnické všestrannosti a štafeta požárních dvojic) uskutečnilo v Kožlanech. Jako již je v posledních letech obvyklé, i letos se přijíždělo na předem stanovený čas, který si vybrali sami závodníci. Jelikož my rádi spinkáme, přijíždíme až po dvanácté hodině mezi posledními, starší startují úplně na chvostu. Na závody se nás vydává přesně 15 – utvoříme proto hlídku mladších a dvě hlídky starších.

            Mezi mladší se nominovali Barča, Kiki, Lukáš, Filip a Mates. Začít museli štafetou dvojic na hřišti vedle hasičské zbrojnice. Barča kapitánka, Lukáš hadice, Kiki zapojuje proudnici, štafetu pak předávají Filipovi, který stahuje hadici Matesovi a on motá a motá. V prvním pokuse čas 80,72, v druhém přichází výrazné zlepšení na 74,80. Od rozhodčích ale dostáváme deset trestných vteřinek. Ale ještě nevíme to, co víme nyní při psaní těchto řádků. Na dvojičkách se stáváme vítězi okresu! Ale ještě nás čeká záludný braňák a my jsme stále v dezorientaci, že jsme na kdo ví jakém místě. Na trati se nám daří střídavě, sestřelujeme šest špalíků, nedaří se nám uvázat dva uzle, mapu zorientujeme špatným směrem a ruka má u zdravovědy obrácené cípy. Celkem 29 trestných minutek. Nevypadá to s námi dobře. Při běhu jsme ze sebe vydali všechnu energii. Při odjezdu stále nevíme, jak to s námi vlastně dopadlo. Po obdržení výsledků ale zjišťujeme, že díky druhému nejrychlejšímu času na dráze jsme zůstali na druhém místě disciplíny. První místo z dvojiček plus druhé místo z braňáku to se rovná tři body. Čím méně, tím lépe. Lepší nikdo není a my se po podzimním kole ujímáme vedení ve hře Plamen v mladší kategorii. Jestlipak nám to vydrží.....

            Starší plus zbytek mladších utvořili desetičlennou skupinku. Na dvojičky byla jedna kapitánka Janička. V první štafetě dostali nakonec přednost Klárka zapojení hadice na hydrant, Andrejka zapojení proudnice k hadici, Viktorka po oběhnutí mety stahuje hadici, u které už je připravena motající Verča. V druhé štafetě první část společně s Michalem běží Pavel, po předání vybíhají David s Honzou. Než protne cílovou čáru Verča uběhne 65,41, Honzovo část družstva je o něco pomalejší, ale i mladší. Na dráhu braňáku šla nejdříve pětice Andrejka, David, Michal, Pavel a Tomáš. Pro Pavla s Tomášem, kteří teprve začínají, tak hned první braňák mezi starší. Na každém stanovišti nějaké ty trestné bodíky, nejlepším stanovištěm pro pětici byla požární ochrana (3). Celkem na šesti stanovištích 50 trestných, ale nebylo to nejhorší ze všech:). Druhá pětice Verča, Jana, Viki, Klárka a Honza startovala jako úplně poslední ze všech. Hned na první kontrole pouhé tři sestřelené špalíčky, k tomu špatně uvázaný uzel a nepřekonané vodorovné lano = celkem 18 trestných minutek. A přes docela dobrý čas na dráze to znamenalo zhoršení. Páté místo z dvojiček plus šesté místo z braňáku se rovná 11 bodů a průběžné šesté místo v Plameni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář