Jdi na obsah Jdi na menu
 


podzim_plamen_2011

Pořadatelem podzimního kola hry plamen 2011/2012 byly zvoleny Štichovice. Pro naše družstva byl zvolen velmi dobře. Před rokem na domácí půldě nám moc štěstíčko nepřálo, za to ve Štichovicích bylo vše úplně naopak. V družstvu mladších skončila velmi rychlá Viktorka. Přesto se od družstva mladších čekaly velké výsledky. Tomu byly přizpůsobeny i tréninky. Mladší i starší se v průběhu září a října scházeli dva krát týdně. Mladší si k pondělí přidali i pátek, starší si k pátku přidali úterý. Trénovala se štafeta dvojic a hlavně disciplíny braňáku. Do mladších se hrnulo všech pět uzlů (bylo zapotřebí se doučit zejména úvaz). Mladší si byli i proběhnout trať loňského domácího braňáku, aby čekali, co je čeká za dálavu. Do podrobna vysvětlit zdravovědu, vyzkoušet vhodné-nevhodné a ukázat přelez lana. Letos se procházela každá disciplína. Nastalo 8.října, den plamene. Sraz jsme měli až v jednu hodinu odpoledne. Opět, tak jako vždy u hospody na Bělé. Na podzimní kolo jsme jeli s velkými ambicemi. Z družstva mladších odešla jen Viktorka, proto se letos čekají velké výsledky. Tomu byly přizpůsobeny i tréninky. Dva krát v týdnu se připravovalo jako družstvo mladších, tak družstvo starších. Odjeli jsme skoro se všemi 18-ti dětmi, která zatím pro ročník 2011/2012 máme. Chyběl akorát malej Filip, který byl nemocný. Devět dětí pro mladší a devět dětí ve starších bylo ale na braňák málo. Snažili jsme se získat dva běžce, nebo i chodce. Nepovedlo se a ještě jsme přišli o Filipa (Vaňouse), který šel na braňák místo zraněného děvčete z Nevřeně. Braňák si prošli s radostí a rodičům mohli říct spoustu novinek. Místo večerní pohádky pro děvčata, mohla děvčata povídat pohádku rodičům. Nejdůležitější přišlo ale poté. Mladší šli na dvojičky ve složení Jirka kápo, David proudnice, Mates hadice, Honza stahovat a Klárka motala. V prvním pokuse zaběhla dítka bez problémů 77,36 s. K tomu se ale přidalo deset trestných vteřinek za Honzovo dotyk s metou. Stále jsme ale čekali na tréninkových 73 vteřin, které by zaručovali první místo ve štafetě. Druhý pokus rozběhli klucí výborně (až na Matese, který udělal krok zpátky u hydrantu a Tomáš už jen čekal, jestli přijde těch deset trestných). Klárka začínala motat v čase kolem minuty, což by na vysněný čas stačilo. Hadice byla ale moc překřížená a motání šlo hůř. Stopky se zastavily na čase 76,69 s. Deset trestných u Matese ale doopravdy přišlo a bylo z toho páté místo na dvojičkách. Pak přišli na řadu starší, kteří postavili dvě štafety: jednička: Dominik kapitán, proudnice Viki, hadice Vojta, stahovala Denda a motala Renatka. Ve dvojce měl proudnici Vašek, hadici Dan, stahhovla Monda a motala Verča. V tréninku to byly časy od 60 do 63 vteřin. Dlouho se ale hledalo to správné složení, které se našlo až v posledním týdnu před plamenem. Dominik zaběhl opět dvojičky výborně, možná nejlépe na okrese. Viki s Vojtou podali svůj standart a čekalo se, jak se Renatka popere s hadicí. Přišla nejdůležitější část, která se loni družstvu starších vůbec nepovedla. Renatka ale zahodila nervozitu a dostala družstvo starších (jako jediné na okrese Plzeň-sever) pod 60 vteřin. Výsledný čas 59,62, který byl bez trestných vteřinek znamenal, že se družstvo SDH Horní Bělá starší ocitli na prvním místě v disciplíně štafeta požárních dvojic v okresním kole hry plamen. O to s větší chutí šla všechna družstva na branný závod. Mladší měli čas na dráze třetí čas a dostali se pod půl hodiny. Škoda ale trestných vteřinek. Sestřelili jsme pouze tři špalíky z patnácti, skvělý střelec David nesestřelil nic. Další trestné přišli u uzlů, když Mates nezavázal tesařský uzel, s kterým měl na tréninku dost velké problémy. Aspoň, že Honza zavázal úvaz na proudnici a kromě střelby tedy přišli jediné trestné minutky u uzlů, protože značky, mapa, lano, vhodné nevhodné i lano byly bez trestných. Proto k času 29:35 přišlo ještě 15 trestných minut a konečný čas 44:35 znamenal třetí místo v braňáku, pohou minutu dvacet pět za druhým Manětínem (což je o Matesův uzel, nebo o dva sestřelené špalíky více). Starší šli na start posilněni skvělým výsledkem u dvojiček, ale ihned po startu přišlo zmrazení. U střelby sestřelila pětice Viki, Verča, Denda, Vojta a Dominik pouhé čtyři špalíky (po dvou Dominik a Denda). U topografie jsme určovali azimut až na třetí pokus, na kartičku nám rozhodčí napsali 242°, jestli jsme se vešli do tolerance jsme ale ještě nevěděli (správně bylo 240°, tzn. bez trestných). Trestné ale přišli u vhodných nevhodných, jedna minutka navíc kvůli Vojtovo chybičce. Zbytek už byl ale v pořádku. Ještě, že tak. Poslední metry byly krušné, už jen pár vteřinek aby doběhla Verča a je to za námi. Čas na dráze 26:24 znamenalo čtvrté místo, ale menší počet trestných než měli všerubští nás posunul na třetí místo v braňáku. Druhá hlídka ve složení Dan, Monda, Renatka, Tomáš a Vašek neměli sice nijak špatný čas běhu, ale trestné minutky přibývaly úplně samy. Ale ve střelbě první hlídku předčili, sestřelili o čtyři špalíky víc. Celkem ale nasbírali 41 trestných. Ale započítával se čas první hlídky a ta byla třetí. Po sečtení umístění byly celkové výsledky pro naše mladíky velmi lichotivé. Mladší se celkově procpali na třetí místo, bod za druhé Hradiště, o dva body před čtvrtý Manětín. Starší mají stejný bodový zisk s Horním Hradištěm a Manětínem (4 body) a náskok 6 bodů před čtvrtými. Nejde mladíky nic víc než pochválit, máme totiž obě dvě družstva na bedně. Na jaře budeme chtít tato umístění nejen udržet ale i vylepšit. A kdyby se nám jedno družstvo podívalo na stupínek nejvyšší, znamenalo by to velký úspěch pro náš sbor. Důležité bude ale navázat na výkony ze Štichovic a přes zimu se zlepšovat. Nyní musíme věřit v jarní medailové hody Horní Bělé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář