Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taktické cvičení - Pátrání po pohřešovaných osobách

 


 

V neděli 10. března 2013 se v 8:00 hodin ráno rozjelo rozsáhlé pátrání v lese v lokalitě obcí Hvozd, Radějov a Lipí na okrese Plzeň-sever po čtyřech pohřešovaných osobách

 

 

 

 imag0009.jpg

 

 

 

 


Čtyři muži se vydali v sobotu ráno na procházku a od té doby o nich nikdo nevěděl. Dva z nich byli ve vážném ohrožení života vzhledem k tomu, že se jedná o silné diabetiky a musí užívat pravidelně léky.
Poplach byl vyhlášen 23 jednotkám dobrovolných hasičů z okolí, na místo byli povoláni psovodi ZÚ HZS ČR s atestem na plošné vyhledávání. Do rojnice hasičů bylo vklíněno několik policistů a policejní psi, kteří jsou vycvičení na stopování.Společně pak prohledávali terén v určené lokalitě, pátrali i v okolí rybníků a pod vodní hladinou.

 

 

 

Třem osobám poskytli předlékařskou péči a v kritickém stavu je transportovali k vozům ZZS. Jednoho muže nalezli utonulého (pozn.: figurína).Hlavním cílem cvičení bylo především zdokonalit spolupráci složek IZS, ověřit komunikaci mezi jednotlivými operačními středisky a dalšími subjekty a seznámit se s problematikou zásahu v členitém terénu s větším množstvím zasahujících.

 

 

 

Zúčastněné jednostky:

HZS Plasy

HZS Nýřany  

ZÚ HZS ČR  

JSDH Bezvěrov  

JSDH Dobříč  

JSDH Dýšiná 

JSDH Heřmanova Huť

JSDH Horní Bělá: Švamberg Luboš, Šípek Lukáš, Lavička Milan st. Lavička Milan ml.

 

 

JSDH Horní Bříza

JSDH Chrást

JSDH Chříč

JSDH Kaznějov

JSDH Kozojedy

JSDH Kožlany

JSDH Kralovice

JSDH Krsy

JSDH Líně

JSDH Manětín

JSDH Město Touškov

JSDH Nýřany

JSDH Pernarec

JSDH Tlučná

JSDH Úněšov

JSDH Všeruby

JSDH Zruč

JSDH Žihle

PČR