Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční party 2014

Vánoční párty

21. 12. 2014

Vánoce, Vánoce přicházejí – k nám na Bělou do hasičárny už v pondělí 21. prosince. Již pošesté se koná tradiční „Vánoční párty“, samozřejmě v naší krásné klubovně. Ta byla během odpoledne nazdobena všemi světýlky, co dům Kašparových, Nových i Koudelových dal, nechyběla discokoule a samozřejmě vánoční stromeček. S úderem šesté hodiny začínají přicházet hlavní aktéři dnešního večera – celá eskvadra od nejmladších hasičat Jindry a Domči a Pepy po nejstarší a nejzkušenější hasičku Viky.

A čím by měl takový správný „štědrý večer“ začít? Přeci slavnostní večeří! A tak stůl zaplnily pizzy z místního hostince, po kterých se jen zaprášilo. A jako dezert lahodné muffiny od naší budoucí cukrářky, chůvičky Monduly. Jakmile i ty zmizely v bříškách našich hasičat, přišel čas na dárečky. Ježíšek totiž moc dobře ví, že Bělské děti jsou i přes svoji občasnou hyperaktivitu moc hodné a tak byla letošní nadílka opravdu veliká. Mladší ve svých balíčcích kromě jiného našli také pořádné provazy na uzlování, aby měli doma s čím trénovat na nadcházející soutěže. Starší by už měli uzle zvládat levou zadní, takže se museli spokojit jen s laskominkami a jinými dárečky. Nezdálo se, že by jim to vadilo. Trenéři Polcík a Hot dostali originální hasicí přístroje – jejich obsahem byl totiž zlatavý mok. Ano, každý dobrý hasič hasí svou žízeň, jak praví obrázek, který na dnešní dění shlíží z nástěnky.

A pak už přichází to, na co se děti těší nejvíce – diskotéka. Klubovnou se rozeznívají nejnovější pecky, i hity prověřené léty a z hasičů se náhle stávají nejlepší tanečníci disko. Pokompak to asi mají?

Tancem však dnešní večer nekončí. Vedoucí si po delší době opět připravili noční hru, na kterou si z (ne)dávné minulosti pamatují nejspíš už jen Honzík a Klárka. Ano, projít ve tmě Švambergovic zahradu a cestu za humny. Ježíšek s tím zřejmě počítal, když dětem přinesl fosforeskující náramky. Mladší dostali svého opatrovníka z řad starších. Na éro Domču dohlížela Janička, Jindru Blabence doprovázela Klárka, Mišku Honza. Ondra s Tomem Plevků si dodávaly odvahy navzájem, stejně jako Kikča s Tomíkem Walterem. Zato Lukáš, Filip, Jirka a Michal museli do neznáma vyrazit každý sám. Jirka si vzal na pomoc oblíbeného nafukovacího tygra Zbyška, Filip obavy zaháněl zpěvem známé písničky od skupiny Nightwork. Vedoucí dohlížející na děti podél cesty se k němu zvesela přidali.

Všichni jsme se pak radostně shledali u hasičárny a diskotéka mohla směle pokračovat. S desátou večerní se nachýlil konec dnešního veselí a začali jsme se postupně rozcházet do svých domovů. Čekají nás teď krátké hasičské prázdniny a už se nemůžeme dočkat nového roku plného tréninkového drilu a závodové legrace.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář