Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohár mladých hasičů Všeruby

21. 9. 2015

Začátek školního roku se nese ve znamení posledních závodů sezony konaných na hřišti ve Všerubech.

První je na programu dne štafeta CTIF v kategorii starších. Na žebříku David, volný úsek Klárka, přenos hadice Jana, podlez Michal, přeskok Marek, minimax Viky a hadice Honza. Ve druhém pokuse pak Michala střídá Jirka. Naším lepším časem byl 61,7s, který nás řadil na 2. místo v disciplíně. Štafeta je zkrátka naše parketa.

Také mladší Áčko má z jara natrénováno, snad to přes léto nezapomnělo. Nastupuje ve složení Pavel, Lukáš, Kikča, Matěj, trenér Polci a Fífa. Když jsme doposud vedoucí Oboru předběhli o téměř čtyři vteřiny, bylo jisté, že nezapomnělo. Čas 68,43s a první místo ve štafetě je naše.

Béčko už se také začíná polehounku vypracovávat – Ondra, Jindra, Miška, Domča, a Tomula, s Polcim na minimaxu, neboť se mu podařilo dosáhnout času pod 100 sekund.

Další součástí dne je štafeta uzlová – jediná, ve které se jako ryby ve vodě úplně necítíme. Je to znát. Starší se douzlovali na místo sedmé, mladší Béčko na pětadvacáté. Alespoň naši krajští mistři se i s provazy utkali se ctí a správně je zamotali za 48,34s, jako druzí nejlepší.

Třetí etapou závodů ve Všerubech je oblíbená soutěž jednotlivců – 60 metrů překážek. Začínají netradičně starší chlapci. V této kategorii se nám hezky za sebou na pátém až sedmém místě seřadili Marek, Honza a Michal. Bariéru a kladinu zdolávali i Jirka s Davidem, kterým se však příliš nezdařilo a skončili až v druhé dvacítce.

Kluky následovaly jejich kolegyně, starší dívky. Za nás Jana a Klárka „Viky“, které se podobně seřadily na místě 12. a 13.

To u mladších chlapců náš osvědčený favorit Filip předvedl, co umí. Koneckonců, jednalo se o jeho poslední závod v kategorii mladších – tedy s příčným břevnem. Časem 16, 54s si obhájil své první místo, kterému v posledních letech tak často kraloval.

Na bronzové příčce skončil i Matěj (18,73), kterého na rozdíl od staršího kamaráda čeká ještě rok u mladších, proto je tu velká šance, že jej na jaře uvidíme na stupínku nejvyšším.

Pozadu nezůstal ani Lukáš, který si s časem 18,82s vybojoval místo páté.

Příliš se nezadařilo Pavlovi, jeden z jeho pokusů byl neplatný, druhý nad pětadvacet sekund.

Mladší závodníci Tomula Plevka a Ondra Kilian s časy lehce nad dvacet se umístili na 22. a 24. místě. S dráhou se statečně poprali i naši nejmenší, Domča s Jindrou.

Celou soutěž uzavřely mladší děvčata. V našich barvách pouze Miška, neboť Kikča musela ze Všerub odjet dříve.

Ze závěrečného vyhlášení jsme si pak nakonec odnesli následující umístění – 6. místo pro starší, kde nám šance na lepší výsledek bohužel zhatila uzlová štafeta, 19. místo mladšího Béčka a k všeobecné radosti pohár za 1. místo pro naše mladší Áčko, k tomu pochopitelně zlato pro Filipa a bronz pro Matěje. Svoji mistrovskou sezonu tak tahle parta zakončila velmi zdařile.