Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZPV Obora

Zimní závod požárnické všestrannosti Obora

27. 2. 2016

Je načase se probrat ze zimního spánku! Čeká nás závod požárnické všestrannosti v Oboře. Ten, ve kterém se nepočítá čas zdolání trati, takže je to takové pěkné rozehřívací kolo na začátku nového roku. Stejně jako v minulém roce se nám nepodařilo složit kompletní družstvo mladších – oproti loňsku se však jednalo o pokrok – na trať jsme totiž mimo soutěž vyslali rovnou tři závodníky – Matěje Kapra, Tomulu Plevku a Matese Waltera. Ti se ukázali jako dobří poznávači rostlin a zvířat (specifické oborácké disciplíny), i zdatní provazolezci. Horší to bylo s granátem, střelbou nebo lukem.

Pokud nastal pokrok v počtu závodníků u mladších, pokles jsme naopak zaznamenali u starších. I jejich Béčko se muselo spokojit s označením „mimo soutěž“. Čtveřici Marek Polák, Lukáš Plevka, Jirka Kupka a Andrejka Kalousová to ale neodradilo a svědomitě se pustila do disciplín. Vedli si obdobně jako jejich mladší kamarádi, jen z foukačky stříleli znatelně lépe a odhad vzdálenosti jim také dělal menší problém.

Jediným skutečně soutěžícím týmem tak zůstalo starší Áčko. Pěticí „vyvolených“ tedy byli zvoleni: Jana a Michal Třeštíkovi, Honza Nový, Klára Pešíková a Filip Šípek.

Ti prokázali schopnost uzlovat, aniž by si zašmodrchaly ruce, znalost topografie, aniž by se ztratili v mapě či umění zatlouct hřebík, aniž by se kleply do prstu. Klárku nepustili k sekyrce (ale raději k pile), takže i dřevorubecké práce na posledním stanovišti přežili bez újmy. I přesto nakonec nasbírali 29 trestných bodů, jen o jeden více, než bronzové Hradiště, takže si tím vysloužili staré známé – bramborové, 4. místo.

A Matýsek, jakožto závodník předškolaček, dostal krásnou „zlatou“ medaili.

A to je důvod k radosti!